Bazı arkadaşlar face vb. yerlerden bana soruyorlar banada biraz gına geldiği için kaynak bir konu göstermek amaçlı bu konuyu açıyorum. Şimdi nedir bu sağ - sol blok hem resimle gösterelim.Şimdi gel gelelim vel hasıl bunu nasıl aktif edicez nasıl kullanacağımıza

Admin Kontrol Paneli > vBulletin Seçenekleri > vBulletin Seçenekleri > Forum Sabit Blok ve Blok Ayarları (Forum Sidebar and Block Options) giriyoruz
Ayarlarımızı yaptıktan sonra

Admin Kontrol Paneli> Forumlar & Moderatörler> Forum Blok Yönetimine geliyoruz. Burdan eklenen blokları görebiliyoruz. Yada Blok Ekleye tıklayarak yeni blok ekliyoruz. Blok Ekleye bastıktan sonra Karşımıza gelen combolistte şunlar yazar.

 

Bu alandaki kodları görebilmek için üye olmanız gereklidir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

Activity Stream: belirlediğiniz ayarlar doğrultusunda [katagori ve belirli zaman aralıkları] yapılan işlemleri gösterir. Konu açma mesaj yazma gibi.

Özel HTML/PHP: Sidebar'a koymak istediğiniz özel bir html - php kodunuz olur yada direk sidebar'da görünmesini istediğiniz yazınız olur onu burdan yapıyoruz. Yazı için Text-HTML-PHP den text'i seçmelisiniz.

Yeni Mesajlar: Belirlediğiniz ayarlarda [Gösterilecek max mesaj, gösterilecek konu başlığının max karakteri, konu içeriğinden birazınıda gösterdiği için gösterilmesini istediğiniz karakter sayısı vb.] en son atılan mesajları gösterir.


Grup Tartışmaları: Üyelerin kendi açtığı sosyal gruplar arasındaki yazışmaları gösterir.


Etiket Bulutu: Açılan konulardaki etiketlerin bir kısmını gösterir.


Forum Konuları: Yeni Başlatılan,Yeni Cevaplanan,En çok cevaplanan,En Çok Görüntülenen gibi seçeneklerinden de anlaşıldığı üzere yeni açılan konu, en son cevaplanan konu,en çok cevap atılmış konu ve en çok görüntülenmiş konuları listeye bildiğiniz seçenektir. Burda bölüm sınırlaması yapabilirsiniz. İsterseni tüm forumların gösterimini açın istersenizde Ctrl tuşuna basılı tutarak gösterilmesini istediğiniz forumları seçebilirsiniz.


Takıldığınız bir yer olursa konu altından sorabilirsiniz bilgim dahilinde cevap verebilirim

vBulletin 4 Sağ ve Sol Blok (Sidebar)[Facebook,Son Konular,Yeni Mesajlar vs...]