View RSS Feed

Trafikci258

Wrapsol ekran koruyucular neden sararıyor

Bu Girişi Değerlendir
Akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlarda, cihazın kılıfa gerek kalmaksızın taşınabilmesini sağlayan, çizilme vedüşme‘ye karşı etkili ekran ve cihaz gövde koruyucuları arasında öne çıkanWrapsol markası gerçekten de bahsedildiği gibi harika ürünler mi? Genellikle tüm ürün satıcıları bizlerin pek anlamadığı terimler kullanmak sureti ile ürünlerinin teknolojisine vurgu yapmalarına alıştık. Peki ama bu vurgular ne kadar yerinde yahut tam anlamı ile bu özelliklerin ne gibi bir etkisi oluyor?
Wrapsol, yapısı itibari ile hem düşmeye karşı cihazları koruduğu hem de çizilmelere karşı çok mukavemetli bir ürün olarak sunuluyor. Gerçekten de Wrapsol’un yapısı gereği cihazı çizilmelere karşı etkili bir biçimde koruyor. Sert bir yapısı olmaması, çok kalın çizikler olmamak kaydı ile oluşan çizikleri de gerek vücut ısısı gerek dış ortamdan yararlanarak kaybolabiliyor.
Wrapsol’un esnek yapısı ve kullanılan malzeme buna son derece elverişli olarak düşünülmüş. Aynı şekilde gözle görülmeyecek kadar küçük olarak kaplamanın tüm yüzeyinde nefes alabilmesini sağlayan gözenekler var. Tabi bu cihaz kaplanırken oluşan küçük hava kabarcıklarını da emebilmesi için son derece iyi bir çözüm sağlıyor.
Ancak Warpsol’un en önemli özelliği aslında en zatıf yanını da gösteriyor. Bir süre Wrapsol Türkiye distribütörü bünyesinde tasarımla ilgili çözümler için çalışmam Wrapsolu çok defa test edebilme imkanını da bana sunmuştu. Cihazı tam ölçülerle saran Wrapsol içerdiği gözenekli ve yumuşak yapısı ile sık kullanılan bir telefonda kaplıysa, çalışılan ortama bağlı olarak değişmekle beraber aşırı sararmaya yol açıyordu.
Gözeneklerinin arasına yerleşen jelatin oksiti sararmaya daha elverişli bir ortam hazırlıyor. Hele hele buna bir de genelde sigara içilen bir ortamda sıklıkla kalınması durumunda en geç 2 ayda sararması ve ekranın netliğinin kaybolmasına sebep oluyor. hani derler her güzelin bir kusuru var, Warpsol’un da en önemli kusuru çok çabuk sararması. Bunun dışında derin çiziklere karşı en etkili ürün olarakta hakkını teslim etmek lazım.
Ancak söylendiği gibi düşmelere karşı o kadar da etkili bir ürün değil, düşüş yerine bağlı olmak kaydı ile cihazınızın ekranının patlamasına engel değil. Zaten iki metreden o da düştüğü zemine bağlı olarak %10 ile %15 lik bir koruma sağlıyor. Tabi bunda Wrapsol’un bir kalın bir de ince olan modelinin dayanıklılık farkı da göz önünde bulundurulmalı.
Açıkçası Wrapsol olsun veya başka bir marka olsun cihazınızı temel olarak çizilmeye karşı koruyacak, düşmelerde tam dayanıklılık beklenirse hayal kırıklığı olabilir. Bu nedenle çizilmelere karşı etkili olan bir ekran koruyucuyu 5-10TL civarına DealExtreme - Cool Gadgets at the Right Price - DX Free Shipping Worldwide gibi sitelerden çok daha ucuza getirtebilirsiniz. Tabi bu önerimizin sebebi de tamamen duygusal sebepler,malum. Wrapsol ne gibi bir özellik barındırırsa barındırsın 50 TL civarında fiyatı ile açıkçası biraz fazla.
Tabi bu sadece Wrapsol ile ilgili değil, piyasadaki tüm pahalı jelatinlerde durum bu. Wrapsol örneği bir süre içinde bulunup çokça test edebilme, gelen geri bildirimler ve kullananların yorumlarını çok kere görmemizden kaynaklanıyor. Açıkçası sararma ve fiyat sorununuz değilse Wrapsol piyasadaki ürünler arasında ayrı br yere konulabilir.
Katagoriler
Teknoloji

Yorumlar