View RSS Feed

Trafikci258

8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemcili Samsung Galaxy Note 3

Bu Girişi Değerlendir
Bugünlerde, Apple başta olmak üzere bir çok marka yine bir çok segmentte yer alan ürünlerinin güncellenecek sürümlerine ait haberleri sızıntı şeklinde sıklıkla paylaşıyorlar. Müşterilerinin marka sadakatlerini korumak adına ürün lansmanlarından çok önce çıkan bu söylentiler markaya olan güvene de olumlu etki ediyor.
Bunu iyi değerlendiren şirketlerden bir diğeri olan Samsung, şimdi de Galaxy Note 3 söylentileri ile gündemde. Sekiz çekirdekli işlemcisi Exynos 5 Octa‘yı geçen hafta Las Vegas‘ta düzenlenen CES‘te duyuran Samsung‘un, yeni işlemcisini bu yıl içinde satışa sunulması beklenen Galaxy S IV‘te kullanacağı iddiaları ortaya atılmıştı.
Korea Times ise Samsung’un, akıllı telefon ve tablet deneyimini bir arada sunan ve farklı bir segment olan Phablet diye adlandırılabilecek Galaxy Note II’nin bir üst versiyonunda sekiz çekirdekli işlemciyi kullanacağını söylüyor. Mevcut mobil işlemcilere göre iki kat daha iyi üç boyut performansı sunacak olan Exynos 5 Octa işlemciler, 28nm üretim tekniği ile üretiliyor. Exynos 5 Octa’da big.LITTLE işlemci teknolojisi kullanılıyor.
Bu teknolojide sekiz çekirdek ikiye ayrılıyor. Çekirdeklerden dördü ARM Cortex-A15 işlemcisi performans gerektiren işler için kullanılırken, geri kalan kısım ise (ARM Cortex-A7 işlemcisi) fazla güç gerektirmeyen standart işler için kullanılıyor. Bu da pil ömrü performansını artırıyor. 6,3 inç ekranla geleceği iddia edilen Galaxy Note III’ün olası diğer teknik özelliklerine ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

Katagoriler
Teknoloji

Yorumlar