View RSS Feed

Trafikci258

Sony Xperia Z’nin tablet versiyonu Xperia Tablet Z

Bu Girişi Değerlendir
Sony, akıllı telefon kavramını Sony Xperia Z ile süper telefon olarak değiştirdikten sonra tablet serisine de süper tablet olarak Sony Xperia Tablet Z’yi kattı. Şirketin resmi açıklamasına göre Sony‘nin yeni tableti Xperia Tablet Z, 1920×1200 piksel çözünürlüklü 10,1 inç ekrana, 1,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 APQ8064 işlemciye, 32 GB dahili depolama alanına (diğer depolama seçenekleri belli değil) Adreno 320 GPU’ya, 2 GB RAM’e ve 8,1 megapiksel çözünürlüklü Exmor R kameraya sahip.
Xperia Tablet Z’nin bir tablette ilk kez kullanılan arka aydınlatma sensörünü de barındırdığını belirtiliyor. Android 4.1 işletim sistemi ile birlikte gelen tablet, yalnızca 6,9 mm inceliğinde ve 495 gram ağırlığında.
Sony’ye göre tabletin 6,9 mm inceliği Xperia Tablet Z’yi dünyanın en ince 10 inçlik tableti yapıyor. Xperia Tablet Z, inceliğiyle 7,2 mm’lik iPad mini‘yi de geride bırakıyor.
Cihazın bağlantıları arasında yakın saha iletişimi (NFC), 4G LTE, microSD, Wi-Fi a/b/g/n/ ve Bluetooth 4.0 mevcut. S-Force sanal surround ses teknolojisine ve 6.000 mAh kapasiteli pile sahip olan tablet, tıpkı Xperia Z telefonu gibi suya ve toza karşı da dayanıklı. Sony’nin belirttiğine göre Sony Xperia Tablet Z, beyaz ve siyah renk seçenekleriyle önümüzdeki bahar aylarında satışa sunulacak. Cihazın satış fiyatı ise henüz belli değil. Bu arada tabletin dünya genelindeki tanıtımının şubat ayında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde yapılması bekleniyor.
Katagoriler
Kategorilenmemiş

Yorumlar