View RSS Feed

forse

Kurumsal Siteyi Anlamak

Bu Girişi Değerlendir
Kamuoyunda bir türküdür gidiyor. " Ben kurumsal site istiyorum" Sorsanız kurumsallık nedir ? Ya da kurumsal bir siteye hazır mısın? gerekli done verebilecek misin ? Cevaplardan bazıları filan siteden çal, çırp. Her cebinde parası olan kurumsal olduğunu sanıyor ama iş önce vizyonda bitiyor. Sistemde bitiyor ve en önemlisi sistemin dinamiklerini sağlıklı çalıştırmadan geçiyor. Peki bu dinamikler çalışıyor mu ya da çalıştırılıyor mu? her alanda o firmayı destekleyen önemli kurmaylardan ya da kurumsal çözüm uzmanlarından destek alınıyor mu ? Hepsi koca bir hayır olmasına rağmen o firma istihareye yatar ki hala dolamış diline beynine kurumsallık diye ama ne var ki Anadolu coğrafyasında bu işi layıkıyla yapan firma ya da kuruluş sayısı o kadar az ki. bir bakmışsınız bu işi layıkıyla şahıs firması hasbelkader ya da doğru sıçrama tahtaları ile çözmüş ama gel gör ki koca anonim şirket öz sermayesine güvenmesine rağmen hala kurumsal olamamış. Hele hele aile şirketleri, o aile şirketleri yok mu ?

Tabi bunca çarkı döndüremeyen kurumsal siteyi ne şekilde idrak ediyor oda ayrı bir konu. Vatandaşa sorsanız kurumsal site site nedir ? Cevap şu içinde vizyon misyon olan site var ya aha işte o.

Eskişehir merkezli Forse Reklam ve Bilgi Ajansı olarak inanın çok farklı psikolojiye sahip farklı bir porföye hitap eden müşterilerimize bunu anlatmakta ve idrak ettirmekte bizlerde zorlanıyoruz ama her zorlukta bir kolaylık vardır. Peygamberimizin sözüne istinaden " İşi Ehline Verin " hadisine mazhar olmak ve bu doğrultuda ya ilgili ajansa ya da danışmana tam manasıyla teslim olmak ya da belli periyotlarla kontrol mekanizmalarını devreye alarak bu alanda firmaların mesafe katetmesi onların elinde.

Yorumlar