ipucu vBulletin Tüm sürümlerinde botların kayıt olmasını nasıl engellersiniz

Konuyu değerlendir: Geçerli Reyting :

Görüntüleme : 2168

Yorumlar : 0

Bilgilendirme : Bu konuya son mesaj 802 gün önce yazıldı . Eğer yazınız doğrudan bu konu ile ilgili değil ise yeni bir konu başlatmanızı tavsiye ederiz.
  1. offline
    eTiKeT™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vBulletin Tüm sürümlerinde botların kayıt olmasını nasıl engellersiniz

================================================== =======
    Bu sorun tüm forum sahiplerinin sorunudur ne yazık ki forumunuzu bir gecede çöpe çevirebilir bu bootlar ne yazık ki.
    Ancak bunu aşmanında bir kaç yolu elbette var.Bu yöntemlerin hepsi bir önlemdir %100 geçilemez demiyorum arada istisnalarda kaçabilir.

İlk olarak bu forumda bakalım nasıl engellemişim bootların kayıt olaması.

1.Adım olarak e-posta doğruluk kontrolü
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  öncelikle mail sorgulama.PNG
Görüntüleme: 18
Büyüklüğü:  63.2 KB (Kilobyte)
    İlgili eklentiye buradan ulaşabilirsiniz :vBulletin 4.X.X ile uyumlu Kayıt öncesi doğrulama kodu ile onaylı mail kontrolü - Türkçe

2. Adım olarak soru cevap tekniği

Resmin ismi:  Ekran Alıntısı.PNG
Görüntüleme: 13
Büyüklüğü:  18.0 KB (Kilobyte)
    Bu soruları eğer doğru şekilde seçerseniz geçme olasılıkları oldukça azdır basit sorular seçmeyin bu işlem için
    Bu sistemin kullanımı için :vbulletin Kullanım tekniği vBulletin Üye (Misafir) Doğrulama Seçenekleri - Boot engelleme sistemi

3.Adım olarak ise onay butonu kilidi.

Resmin ismi:  2.PNG
Görüntüleme: 15
Büyüklüğü:  50.2 KB (Kilobyte)
    Bu sistem ile de buton sizin belirttiğiniz süre boyunca kilitli kalıyor ve o süreden geri sayarak butonu aktif hale getirir.
    İlgili eklenti :Kayıt süresi ile botların kayıt olmalarını engelleyin - Spammers suck! TÜRKÇE - Sayfa 2

Bunlar bu sitede kullandığımız yöntemlerdir bunun dışında aşağıdaki makalelerden farklı yöntemeler de deneyebilirsiniz..

Kayıt süresi ile botların kayıt olmalarını engelleyin - Spammers suck! TÜRKÇE - Sayfa 2

vBulletin 4.X.X ile uyumlu Yeni nesil bot engelleme sistemi,insan doğrulama sistemi - Yeni reCAPTCHA™ Full Türkçe

vbulletin Kullanım tekniği vBulletin Üye (Misafir) Doğrulama Seçenekleri - Boot engelleme sistemi
    By_NoFeaR, MySimS3k® Bunu beğendi.
    ================================================== =======
    Bu sorun tüm forum sahiplerinin sorunudur ne yazık ki forumunuzu bir gecede çöpe çevirebilir bu bootlar ne yazık ki.
    Ancak bunu aşmanında bir kaç yolu elbette var.Bu yöntemlerin hepsi bir önlemdir %100 geçilemez demiyorum arada istisnalarda kaçabilir.

İlk olarak bu forumda bakalım nasıl engellemişim bootların kayıt olaması.

1.Adım olarak e-posta doğruluk kontrolü

Resmin ismi:  öncelikle mail sorgulama.PNG
Görüntüleme: 18
Büyüklüğü:  63.2 KB (Kilobyte)
    İlgili eklentiye buradan ulaşabilirsiniz :vBulletin 4.X.X ile uyumlu Kayıt öncesi doğrulama kodu ile onaylı mail kontrolü - Türkçe

2. Adım olarak soru cevap tekniği

Resmin ismi:  Ekran Alıntısı.PNG
Görüntüleme: 13
Büyüklüğü:  18.0 KB (Kilobyte)
    Bu soruları eğer doğru şekilde seçerseniz geçme olasılıkları oldukça azdır basit sorular seçmeyin bu işlem için
    Bu sistemin kullanımı için :vbulletin Kullanım tekniği vBulletin Üye (Misafir) Doğrulama Seçenekleri - Boot engelleme sistemi

3.Adım olarak ise onay butonu kilidi.

Resmin ismi:  2.PNG
Görüntüleme: 15
Büyüklüğü:  50.2 KB (Kilobyte)
    Bu sistem ile de buton sizin belirttiğiniz süre boyunca kilitli kalıyor ve o süreden geri sayarak butonu aktif hale getirir.
    İlgili eklenti :Kayıt süresi ile botların kayıt olmalarını engelleyin - Spammers suck! TÜRKÇE - Sayfa 2

Bunlar bu sitede kullandığımız yöntemlerdir bunun dışında aşağıdaki makalelerden farklı yöntemeler de deneyebilirsiniz..

Kayıt süresi ile botların kayıt olmalarını engelleyin - Spammers suck! TÜRKÇE - Sayfa 2

vBulletin 4.X.X ile uyumlu Yeni nesil bot engelleme sistemi,insan doğrulama sistemi - Yeni reCAPTCHA™ Full Türkçe

vbulletin Kullanım tekniği vBulletin Üye (Misafir) Doğrulama Seçenekleri - Boot engelleme sistemi
    By_NoFeaR, MySimS3k® Bunu beğendi.